in ,

Dijital Pazarlama Stratejilerimizi Sürekli Olarak Geliştiriyoruz

Teknolojinin hızla geliştiği bir çağda, markaların dijitalleşme süreci kaçınılmaz hale geldi. Dijital dönüşüm, işletmelerin geleneksel iş yapış şekillerini değiştirerek, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmalarını ve rekabet avantajı elde etmelerini sağlıyor. Bu ayki sayımızda, Özdisan Elektronik AŞ’nin Kurumsal İletişim Departmanı’ndan Kağan Yurttaş ile bir araya geldik. İstanbul’da doğup büyüyen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gören Yurttaş, öncelikle stajyerlikten başlayarak birçok farklı pozisyonda çalışma tecrübesi edinmiş ve sonunda kurumsal iletişim uzman yardımcısı olarak Özdisan Elektronik’e geri dönmüş. Kağan Yurttaş ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajda, markanın dijitalleşme sürecini ele aldık.

Kağan Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

17 Haziran 1998 tarihinde İstanbul, Şişli’de dünyaya geldim. İlköğrenimimi Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’nda 2012 yılında, ortaöğrenimimi Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nde 2017 yılında tamamladım. Daha sonrasında üniversite eğitimim için Amerika Birleşik Devletleri’ne gittim. Lisans eğitimimi Loyola Marymount Üniversitesi’nde, Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden 2021 yılında mezun olarak tamamladım. Yüksek lisans eğitimimi ise Savannah Sanat ve Tasarım Okulu’nda, Sosyal Bilimler Fakültesi Sinema Çalışmaları Bölümü’nden 2023 yılında mezun olarak tamamladım.Çalışma hayatına Haziran-Temmuz 2017 arası Özdisan Elektronik AŞ’de Ar-Ge Stajı yaparak başladım. Daha sonrasında, Loyola Marymount Üniversitesi’nde, İletişim Fakültesi İletişim Çalışmaları Bölümü’nde görev alan bir profesörün yanında hoca asistanı olarak Temmuz 2020 ila Ağustos 2021 arası ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde görev alan bir profesörün yanında stajyer araştırma asistanı olarak Ocak 2021 ila Mayıs 2021 arası çalışarak devam ettim. Bunları takiben Ekim 2021’den Mart 2022’ye kadar SCADFit ve ClubSCAD adlı iki spor merkezinde ön büro asistanı, Mart 2022’den Mart 2023’e kadar aynı spor merkezlerinde ön büro şefi olarak çalışma hayatımı sürdürdüm. Bununla birlikte, Savannah Sanat ve Tasarım Okulu’nda, Sosyal Bilimler Fakültesi Sinema Çalışmaları Bölümü’nde çalışan bir profesörün yanında stajyer hoca asistanı olarak Eylül 2022 ila Kasım 2022 arasında görev aldım. Ayrıca, İstanbul, Galata’daki Ecole St. Pierre Hotel’de Aralık 2021’de stajyer resepsiyonist olarak da çalışma tecrübem oldu. Nisan 2023’ten itibaren ise ilk çalışmaya başladığım yer olan Özdisan Elektronik AŞ’de Kurumsal İletişim Uzman Yardımcısı olarak çalışma hayatımı sürdürmekteyim.

Kurumsal İletişim Departmanı hakkında bizlere kısaca bilgi verebilir misiniz?

Kurumsal İletişim Departmanı olarak öncelikle web sitemiz ozdisan.com ve dergimiz Component By Özdisan ile ilgili ne gibi geliştirmeler yapabiliriz, bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz.Yapmayı planladığımız geliştirmelerin uzun vadede müşterilerimize kendimizi tanıtırken ne gibi katkıları olabileceğini düşünerek bir yol haritası belirliyoruz. Aynı zamanda, bütün departmanlarımızın çözüm ortaklarımızla iletişim kurarken kurum dilimiz ve kültürümüz doğrultusunda kendilerini nasıl anlatmaları gerektiğine de yoğunlaşıyoruz. Odaklandığımız ana konular bunlar olsa da bunun dışında, örneğin, üniversitelerle ve öğrencilerle kurmayı hedeflediğimiz iş birliklerinde nasıl etkili iletişim kurabiliriz, bu gibi konular üzerine de çalışıyoruz.

Dijital

Markanızın dijitalleşme sürecinden bizlere bahsedebilir misiniz? Ayrıca, Component By Özdisan’ın dijitalleşme süreciniz açısından nasıl bir yere ve öneme sahip olduğu konusunda da bizleri bilgilendirebilir misiniz?

Dijital

21. yüzyılda pazarlama, ticarette hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip. Kendinizi iyi bir şekilde anlatabilmeniz için de dijital mecralardaki kabiliyetlerinizi mümkün olduğunca artırabilmeniz günümüzde bir gereklilikten öte zorunluluk haline geldi. Bu sebeple, ozdisan.com ve diğer dijital iletişim kanallarımızı geliştirerek çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek ve onların beklentilerini karşılamak adına sürekli olarak kendimizi yenilemeye özen gösteriyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutan bir yaklaşımla, dijital pazarlama stratejilerimizi sürekli olarak geliştirmeye ve yenilikçi çözümler sunmaya gayret ediyoruz. Yalnızca ozdisan.com ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden değil, aynı zamanda Component By Özdisan’ın da dijital pazarlama alanındaki faaliyetlerimizi anlatmamız için bize katkısı olacağına inanıyoruz.Ayrıca dergimiz, farklı konularda okuyucularımıza ve elektrik-elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmalara bilgilendirici içerikler sunması dolayısıyla ayrı bir önem taşıyor. Bu sebeplerle de dergimizin web sitesini daha da geliştirmeyi, sonrasında da bu web sitesinin güncel içeriklerin paylaşıldığı bir platforma dönüşmesini istiyoruz.

“Dergimizin web sitesini daha da geliştirmeyi, sonrasında da bu web sitesinin güncel içeriklerin paylaşıldığı bir platforma dönüşmesini istiyoruz.”

Component By Özdisan dergisinin hazırlanma süreci ile ilgili bizlere kısaca bilgi verebilir misiniz? Ayrıca, müşterilerinizin Component By Özdisan hakkında nasıl bir geri bildirimde bulunduğuna da değinebilir misiniz?

İçeriklerimizi hazırlamadan önce farklı sektörlerde yaşanan teknolojik gelişmeleri ve gerçekleştirilen projeleri dikkatlice inceliyoruz. Araştırma sürecini tamamladıktan sonraysa dergimizde mutlaka yer vermemiz gerektiğini düşündüğümüz konuları ve ürünleri belirliyoruz. Devamında ise dergimizi hazırlamak için yoğun bir çalışma sürecine giriyoruz. Bu çalışma sürecinde dergimiz için yazılarını paylaşan çalışma arkadaşlarımızın içeriklerini olabildiğince sade ve anlaşılır bir dille okuyucularımıza aktarmak adına ne gibi eklemeler, değişikler veya geliştirmeler yapabiliriz diye düşünmeye odaklanıyoruz. Bütün bu çalışmaların sonucunda dergilerimizi okuyucularımıza sunuyoruz.
Şu ana kadar müşterilerimizden oldukça olumlu geri dönüşler aldığımızı söyleyebilirim. Dergimiz aracılığıyla sunduğumuz içerikler ilgi görüyor ve merak ediliyor, bu da bizi derginin yeni sayılarını hazırlamak için daha da motive ediyor. Hem müşterilerimiz hem de diğer okurlarımızın desteğiyle içeriklerimizi sürekli geliştirerek onlara en iyi deneyimi sunmaya çalışıyoruz.

Kurum içi iletişimi geliştirmeye yönelik hangi çalışmaları yapıyorsunuz?

Kurumsal İletişim Departmanı ile ilgili bilgi verirken bahsettiğim çalışmaların dışında, kurum içi iletişimi geliştirmek amacıyla hangi konularda eksikliklerimiz olduğunu tespit edip, bu konular üzerine ne gibi çalışmalar yapabiliriz, bunlara odaklanıyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için de her departmandan farklı şekillerde belli aralıklarla geri bildirimler almaya özen gösteriyoruz.

Dijital

We Keep Developing Our Digital Marketing Strategies

In an age when the technology develops rapidly, the digitalization of the brands has become indispensable. The digital transformation has changed the traditional business manners and enabled the companies to use the technology efficiently and gain competitive advantages. In this issue, we came together with Kağan Yurttaş who works in Corporate Communication Department of Özdisan Elektronik Inc. Being born in İstanbul and trained in United States of America, Yurttaş has acquired many job experiences beginning with the internship and in the end, he has come back as corporate communication assistant specialist to Özdisan Elektronik. We discussed digitalization process in this pleasant interview with Kağan Yurttaş.

Dear Mr. Kağan, can we get to know you?

Dijital

I was born on June 17, 1998 in Şişli (İstanbul).I completed my primary school education in Private Üsküdar SEV Primary School in 2012, and my secondary school education in Saint Benoit French High-School in 2017. Afterwards, I went to United States of America for my college education. I got my bachelor degree from Economics in Social Sciences Faculty of Loyola Marymount University in 2021. And I got my master degree from Cinema Studies in Social Sciences Faculty of Savannah College of Art and Design in 2023.I stepped into business life in June-July 2017 with my R&D Internship in Özdisan Elektronik AŞ. And then, I kept working as a teaching assistant of a professor working in Communication Studies of Communication Faculty in Loyola Marymount University in July 2020 and August 2021 and afterwards as an intern research assistant of a professor studying in Economic Department of Social Sciences Faculty in between January 2021 and May 2021.
Following this, I worked as a front office assistant in two sports centre named SCADFit and ClubSCAD from October 2021 to March 2022 and as the Front Office Chief in the same centers. Having said that, I fulfilled the position of intern teaching assistant of a professor working in Cinema Studies of Social Sciences Faculty in Savannah College of Art and Design in between September 2022 and November 2022. And in December 2021,I had the experience of working as an intern receptionist in Ecole St. Pierre Hotel in Galata (İstanbul). As of 2023, I have been working as a Corporate Communication Assistant Specialist in Özdisan Elektronik AŞ., the place I started working in.

Can you give brief information about Corporate Communication Department?

As Corporate Communication Department, we are working on the possible and future improvements about especially our website ozdisan.com and our magazine Component by Özdisan. We try to decide for a roadmap considering how these planned improvements will contribute to us while we introduce ourselves to our customers. In the meantime, we concentrate on how our departments express themselves in accordance with our language and culture while communicating with our solution partners. Even if these are our main foci, we also work on efficient communication in our planned collaborations with the universities and students.

Can you talk about the digitalization process of your brand? And can you please inform us about the place and importance of Component By Özdisan in your digitalization process?

Marketing has never been this much important for the commercial activities before 21st century. Increasing your capabilities in digital media as much as possible to express yourself better has become a must rather than necessity. That’s why we keep working hard by developing ozdisan.com and other digital communication channels. We care about renewing ourselves constantly to serve our customers better and meet their expectations.With an approach based on the satisfaction of our customers, we strive to improve our digital marketing strategies and offer innovative solutions without letup. We believe that not only ozdisan.com and our social media accounts, but also Component By Özdisan will contribute to explain our activities in the field of digital marketing.Additionally, our magazine has a special importance as it provides informative content to our readers and companies active in the electric-electronic sector on different subjects. Thus, we want to improve the website of our magazine better and then to turn into a platform where updated content will be shared.

“We want our magazine’s website to be better and then turn a platform where updated content will be shared.”

Before preparing our content, we carefully examine the technological developments and projects in different sectors. After completing the research process, we determine the topics and products, which should be included in our magazine from our view. Afterwards, we go through an intensive work process to prepare our magazine. During this process, we focus on thinking about what we can add, change or improve in order to convey the content of our colleagues who shared their articles for our magazine to our readers in a plain and understandable language as much as possible. As a result of all these efforts, we submit our magazines to our readers. I can say that we have so far received positive feedback from our customers. The content we present in our magazine attracts attention and curiosity, which motivates us even more to prepare new issues of the magazine. With the support of both our customers and other readers, we try hard to offer the best experience by constantly improving our content.

How do you work for improving in-house communication?

In addition to the works I mentioned while I was giving information about the Corporate Communications Department, we identify the issues where we have deficiencies in order to improve in-house communication and focus on the type of work we can do to better it. In order to realize this, we are attentive to receive feedback from each department in different ways at certain intervals.

Teknofest 2023: Özdisan Elektronik’ten Geleceğin Teknoloji Liderlerine Destek

ChatGPT