in ,

SOĞUTUCU İLE VERİMLİLİK ARTIYOR

ÖZDİSAN ELEKTRONİK SOĞUTUCU TASARIM VE İMALAT MÜDÜRÜ OKAN BULUŞ

Günümüzün rekabetçi ve hatta küreselleşen rekabet ortamında verimliliği artıracak her türlü adımı atmak gerekiyor. Üretim süreçlerinde ısınmanın önlenmesi de bunlardan biri. Soğutucuların en temel görevi de sıcaklığın artmasını engelleyerek biriken fazla ısıyı önlemek. Isınmanın önlenmesi, cihaz ve makinaların kullanım sürelerini artırarak performanslarını iyileştiriyor. Alüminyum soğutucular, makinelerdeki randımanın sağlanmasında kritik bir görev üstlenerek sektörün olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Alüminyum en ideal metaldir

Endüstrinin birçok alanında tercih edilen alüminyum, soğutucu üretiminde de yine sahnedeki yerini alıyor. Soğutucularda tercih edilmesinin en temel nedeni; bu maddenin çok kolay soğuyup ısıyı emen bir metal olması. Makinede işlenebilir oluşu ve korozyon dayanımının yüksek olmasıyla da birçok sektörde tercih ediliyor. Alüminyum malzemenin öne çıkan diğer özellikleri; hafif, soğuğa ve sıcağa karşı dayanıklı ve paslanmaz oluşudur.

Alüminyum soğutucu üretimi aşamalarından bahsetmemiz gerekirse; alüminyum ekstrüzyon profilleri, hammadde olarak alınarak istenen özelliklere göre tam otomasyon dilimleme makinesinde istenilen ölçüye getiriliyor. CNC tezgahlarında delik delme, diş açma, kanal boşaltma, kaba, finish, yüzey frezeleme işlemleri yapılarak nihai ürün haline getiriliyor. Ardından müşterilerin kullanımına sunuluyor. Üretilen soğutucular daha çok UPS, inverter, redresör, trafo ve kaynak makinası üreticileri tarafından kullanılıyor.

Özdisan’dan soğutucu yatırımı

Özdisan gelen yoğun talebi karşılamak için Dudullu’daki merkezinde bir alüminyum soğutucu üretim tesisi kurdu. 2016 yılında başlayan süreç bir yıl gibi kısa bir sürenin ardından üretim kapasitesinin 5 katına çıkmasıyla daha da gelişti. Soğutucu biriminde ağırlıklı olarak UPS, inverter, redresör, kaynak makinesi ve LED aydınlatma uygulamaları için gerekli alüminyum soğutucular üretiliyor. Üretim süreçlerinde en son teknolojiye sahip makine ve yazılımlar kullanılıyor. Bir diğer gelişme ise Özdisan’ın müşterilerine tasarım aşamasında mühendislik desteği veriyor olması. Bu sayede daha iyi soğutma yüzeyi elde etme ve üretim süreçlerinde verimlilik elde etmek mümkün. Ayrıca uygun fiyat avantajı sunduğunu da hatırlatmak gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

LCD EKRAN PAZARI HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

E-TİCARET GÜCÜNÜ ARTTIRMAYA DEVAM EDİYOR