in ,

www.ozdisan.com’da Ürün Arama Yöntemleri

ALPER ETORUN
ÖZDİSAN ELEKTRONİK
SATIN ALMA VE E-TİCARET MÜDÜRÜ
ALPER ERTORUN

1995 yılından itibaren internet kullanımının tüm dünyada yaygınlaşmasıyla, tüketici ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilen e-ticaret sistemleri dijital dünyanın en büyük kolaylıklarından biri olarak karşımıza çıktı. Burdan yola çıkarak, Özdisan Elektronik de envanterindeki tüm marka ve ürünleri www.ozdisan.com online alışveriş sitesi üzerinden kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Sitede yer alan tüm ürün gruplarının rahatlıkla görüntülenebilmesi ve kullanıcıların, uygun olanlarını sepetine atabilmesi için web sitesinde birkaç pratik arama ve filtre özelliği bulunuyor.

www.ozdisan.com’da
Entegre Devreler – Embedded Entegre Devreler – Mikroişlemciler kategori araması

Kategoriler Üzerinden Ürün Aramak

Kullanıcılar ana sayfaya geldiklerinde, ürün kategorilerini ve ürün arama barını görmektedirler. Üç aşamalı bir kategorizasyon yapısına sahip olan web sitesinde, isteğe bağlı olarak sol taraftaki ürün kategorileri üzerinden manuel olarak arama yapılabildiği gibi arama barından da ilgili ürün ile alakalı bir anahtar kelime veya üretici kodu girilerek çıkan sonuçlar arasından bir seçim yapılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, web sitesinin sunmuş olduğu “Akıllı Filtre” özelliği sayesinde aradıkları özellikteki ürünlere o ürünlerin üretici kodlarını bilmeseler dahi rahatlıkla ulaşabiliyorlar

www.ozdisan.com’da
“MCC95” araması

Arama Barı’nın Kullanımı

Aynı zamanda ozdisan.com arama barında, bir ürünün “üretici kodu” ya da o ürünün “teknik özellikleri” ile de arama yapma imkanı bulunuyor. Örneğin, “MCC95-12IO1B” kodlu “THYRISTOR MOD.DUAL 116A 1200V TO240AA CHASSIS” özellikli ürüne, arama barına “MCC95” veya “MCC95-12IO1B” yazarak ulaşılabileceği gibi “1200V 116A TRİSTÖR” anahtar kelimelerini yazarak da doğrudan ürüne ulaşma imkanı mevcut.

Akıllı Filtreler

“1200V 116A TRİSTÖR” araması
“1200V 116A TRİSTÖR” araması

Tüm bu özelliklerin yanı sıra kullanıcılar, ozdisan.com web sitesinin sahip olduğu “Akıllı Filtre” sistemi sayesinde bir kategori sayfasındayken, üretici kodunu bilmedikleri bir ürünün belirli teknik özelliklerini filtreleyerek alternatiflerine kolaylıkla ulaşabilir ve kendileri için en uygun olan ürünü sepetlerine atarak siparişlerini kolaylıkla tamamlayabilirler. Ayrıca bir ürünün sayfasındayken, ürünün teknik özelliklerinin yanındaki kutucuklara tıklayıp “filtrele” butonuna bastıklarında, o kategori içerisinde yer alan ve aynı özelliğe sahip olan tüm ürünleri görüntüleme şansları olur. ozdisan.com web sitesinde bazı ürünlerin “muadili”, “benzeri” ve “birlikte kullanılan ürünleri” seçenekleri de yer almaktadır. Bu özellikler kullanıcılara ürün seçiminde alternatifleri de değerlendirmeleri için yardımcı olmaktadır.

www.ozdisan.com’da
Kategori sayfalarındaki filtreleme özelliği ve muadil ürünlerin gösterimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ÖZDİSAN

PCB Üretimindeki Taban Malzemeler

ÖZDİSAN

LED Aydınlatmadaki Optik Tasarımların Avantaj ve Dezavantajları