in ,

Varlık Sensörü Calipile

Varlık Sensörü Calipile

Varlık sensörü ile hareket sensörü arasında ince bir nüans bulunuyor. Hareket sensörü, sensör içerisinde bulunan pencereler arasındaki geçişi algıladığı için ortamda sürekli bir hareket olması gerekiyor. Banyolarda veya koridorlarda bulunan, hareketsiz kaldığımız anda kapanan ve tekrar hareket algıladığında yanan ışıkların temel nedeni; varlık algılama teknolojisinin yetersiz oluşu nedeniyle, çözümlerin hep hareket algılama teknolojisi üzerine yoğunlaşmış olmasıdır. Excelitas, bu olaya “CaliPile sensörü” diye adlandırdıkları, tamamen yenilikçi ve teknolojik bir çözüm sunuyor. CaliPile, kızılötesi algılama sensörü içerisinde bulunan, yüksek hassasiyetli Thermopile dedektörü ve yerleşik elektronik devreden meydana geliyor. İçerisinde bulunan bu yerleşik devre sayesinde 3 farklı çalışma modunda ayarlanarak uygulamaya yönelik kullanılabiliyor.

Çalışma modları

● Varlık Algılama
● Hareket Algılama
● Sıcaklık / Isı algılama

İçerisinde bulunan devre sayesinde parametre ayarlanıp kaydedilebiliyor, kalibrasyon yapılabiliyor ve aynı zamanda dijital filtreler uygulanabiliyor. Uygulanan bu filtreler sonucunda daha stabil bir performans ortaya çıkıyor.

CaliPile sensörü, 3 farklı kılıfta çözüm sunuyor. SMD kılıf bunlardan bir tanesi iken, diyafram penceresi veya IR odaklama merceği olan TO metal kılıf diğer seçenek arasındadır.

CaliPile sensörü ile haberleşme, sıkça kullanılan I2C haberleşme protokolü üzerinden yapılıyor. Dahili olarak sahip olduğu register’lara çeşitli parametreler yazılarak, sensörün istenilen modda, istenilen kriterlerde çalışması sağlanıyor.

Seçilebilir frekans filtreleri ve seviyeleri ile CaliPile, kullanıcıların ürünü maksimum esneklikte kullanması için üç ana çalışma modundan birine ayarlanmasını sağlıyor. CaliPile, sıcaklıkla ilgili işlem ve çıkışı desteklemek için kalibrasyon verilerini alıyor. CaliPile serisi uygulamaları, ilave lens gereklilikleri, temassız sıcaklık ölçümü ve aşırı ısınma koruması olmaksızın kısa mesafeli varlık tespiti içeriyor. IOT ve akıllı ev ürünleri, aydınlatma ve yazıcı algılama ve genel endüstri termal IR algılama için kullanılabiliyor.

Calipile Sensörün Genel Özellikleri:

● 4.4 x 2.6 x 1.75 m seramik SMD kılıf
● 120 derece genişlikte yüksek çözünürlük
● Dahili 50uW gücündeki düşük güç sinyal işleme
● I2C genel haberleşme protokolü
● Obje ve ortam sıcaklık kalibrasyonu
● Varlık / hareket algıladığında interrupt üretebilmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

APLUS AMTP32M

Lojistikte Hizmet Kalitemizi Artırırken Maliyetlerimizi Düşürmek