in ,

Shenzhen DMY, Grup Firmaları İçin Güvenli Bir Ortam Yaratıyor

Shenzhen DMY Consulting Trading Limited, 2015 yılında DMY grubu firmalarının gün geçtikçe gelişen Çin ve Uzakdoğu ticari ilişkileri düşünülerek kuruldu. Çinli TFT üreticisi SAT firmasına ortak olunarak başlayan DMY Çin mevcudiyeti, Tamer Kaplan’ın Çin resmi temsilcisi olarak atanmasıyla yeni bir safhaya geçti. Firma, ortağının fabrikasının bulunduğu Dongguan şehrinde kuruldu ve bir yıl sonra, Özdisan’ın Çin ve Hong Kong alımlarının koordinasyonuna yoğunlaşmasıyla elektronik komponentlerin merkezi konumundaki Shenzhen şehrine taşındı. Yerel yasalar gereği firmanın ismi Shenzhen DMY Consulting Trading olarak güncellendi.

Ülke politikalarının sonucu olarak, Türk vatandaşlarının vize ve ziyaretlerde yaşadıkları güçlükler nedeniyle Shenzhen DMY’nin mevcudiyeti kısa süre içinde daha da önemli hale geldi. Zorlu piyasa koşullarında grup firmalarına daha güvenli bir ticaret ortamı oluşturmayı hedefleyen Shenzhen DMY, 7 kişilik ekibiyle uzun vadede geliştirdiği uzmanlığını ve potansiyelini diğer firmalara da sunmayı hedefliyor.

Hem Çinli yerel tedarikçilere, hem de Çin dışındaki alıcılara güvenli bir iş ortamı oluşturarak gelişmeyi hedefleyen Shenzhen DMY, Çin’e doğru olan ticarete de ilgi duyuyor. Fakat bu zor ortamda konsantrasyonunu çok dağıtmadan aşama aşama gelişmeyi amaçlıyor.

Lojistik olarak Hong Kong ayağı Proxima Electronic’i tahsis eden Shenzhen DMY, hizmet ve ürün kalitesinin yanı sıra, müşteri ve tedarikçilerin memnuniyetini, çevreye uyumlu olabilmeyi ve çalışanlarının mutluluğunu da aynı oranda önemsiyor.

Koray Yıldız, Özdisan İş Geliştirme Müdürü Olarak Göreve Başladı

SATOZ, Shenzhen’de Düzenlenecek Olan China Public Security Expo Fuarında