in ,

Degson Özgün Ve Yenilikçi Ürünlere Odaklanıyoruz

1990 yılında kurulan DEGSON, dünyaca ünlü bir endüstriyel bağlantı çözümü sağlayıcısıdır. Hem UL hem de VDE tarafından akredite edilmiş profesyonel laboratuvarlara sahip olan Degson’un ürünleri Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Türkiye ve Japonya olmak üzere 100’den fazla ülkede satılıyor. Endüstriyel otomasyon alanında da birçok sektöre ürünler ve profesyonel hizmetler sunan Degson, güçlü Ar-Ge’si ve teknoloji uygulamalarıyla önemli başarılara imza atıyor. Bu sayımızda Degson Genel Müdürü Mr. Ding Gaosong ile bir araya geldik. Kendisinden şirketi ve yaptığı çalışmalar hakkında önemli bilgiler aldık.

Sektörde Degson’u avantajlı kılan şey nedir?

Degson kurulduğu günden beri hep global markete odaklanmaktadır ve ürünlerin kalitesini bu doğrultuda hazırlamaktadır. Degson laboratuvarları Asya kıtasında UL ve VDE’ye sahip ilk laboratuvarlardır. Ar-Ge’ye ve Ar-Ge mühendislerine sürekli yatırım yapan Degson, sürekli yeni ürün üreten ve eski ürünlerin gelişimini sağlayan 400’ün üzerine Ar-Ge mühendisine sahiptir. Degson’un Çin’de 3 ve Vietnam’da 1 adet olmak üzere toplamda 4 fabrikası bulunuyor. Her geçen gün üretim hatlarının sayısını artıran Degson, hem kalitesini yükseltiyor hem de özgün ve yenilikçi ürünlere odaklanıyor.

Degson markasından kısaca bahseder misiniz?

Endüstriyel bağlantı teknolojisi ve konnektör üretiminde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Degson, endüstriyel konnektörler alanında uzmanlaşmıştır. Kendisine ait binlerce kalıp ile hem Dünya çapındaki rakiplerinin ürünlerine muadil hem de hiçbir firmada olmayan yenilikçi ürünleri üreten, güncel teknolojileri her daim takip eden Çin’in öncü firmalarındandır. 2021 yılını hedeflediği 150 milyon USD ciro ile kapattı.

Degson’un gelecek hedefleri hakkında ne söylemek istersiniz?

2022 yılı için koymuş olduğumuz 225 Milyon USD hedefini yakalamak için tüm imkanlarımızı ortaya koymuş durumdayız. Ürün stratejisi, üretim üssü, uygulama yönetimi, pazarlama ağı ve yerelleştirilmiş hizmetler dahil olmak üzere 5 temel konu üzerinden alt yapı hazırlıklarımıza başladık. Bir kısmı 2022 yılı içinde diğer kısmı 2023 yılı içerisinde bitecek 5 yeni üretim tesisi ile üretim kapasitemizi 130.000 metrekareye çıkartacağız. Bu şekilde yıllık hacim değer bazında 500-800 milyon USD’ye ulaşacak. Degson kendinden emin bir şekilde tüm müşterilerine kaliteli hizmet, en iyi teslimat ve servis garantisini verme konusunda hep bir adım ileride. Çin’de birinci olmak bizim için bir son değil tam tersi bir başlangıç.

“Çin’de birinci olmak bizim için bir son değil tam tersi bir başlangıç. Müşteri odaklı çalışmamalarımızla hem müşterilerimizle hem distribütörlerimizle yakın ilişkileri artırmak istiyoruz.”

Müşteri odaklı çalışmalarımız sayesinde hem müşterilerimizle hem de distribütörlerimizle yakın ilişkileri artırmak istiyoruz.Bu sayede hem kendimizi hem de müşterilerimizi dünya sahnesinde daha fazla globalleştirmeyi hedefliyoruz. Degson olarak kapsamlı, yüksek kaliteli, entegre ve yenilikçi ürün çözümleri stratejisine bağlıyız. Şimdiye kadar Degson, Çin’de ilk sırada yer alan 30.000’den fazla PCB terminaline sahiptir. Bir sonraki planımız, ray tipi klemenslerini yıldız ürün grubumuz olan PCB klemensleri kadar başarılı kılmak, ürünleri daha eksiksiz ve daha kaliteli hale getirmek. Ayrıca Degson sadece ürün değil aynı zamanda çözümler de satıyor. Müşterilerin çözümsüz noktaları bizim için de birer problemdir ve bu sorunlara daha fazla eğilmeye başlayacağız.

“Degson olarak kapsamlı, yüksekkaliteli, entegre veyenilikçi ürün çözümleri stratejisine bağlıyız. Şimdiye kadar Degson, Çin’de ilk sırada yer alan 30.000’den fazla PCB terminaline sahiptir.”

Degson tarafında yeni ürünler hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?

Degson olarak 2020 yılında ev şarj çözümünü piyasaya sürdük ve hem Çin hem de deniz aşırı pazarlarda mükemmel satış rakamlarına ulaştık. Endüstrinin gelişmesiyle birlikte Degson, gelecekte kullanışlı ve taşınabilir bir ev şarj çözümü, e-mobilite endüstrisi için e-bike konnektörünü piyasaya sürecek.

Rakip firmalarda olmayan ürünler veya rakip firmalarda olup teknik açıdan piyasanın ihtiyaçlarını tam karşılamayan ürünlerin tasarımları için var gücümüzle çalışıyoruz.

Genel olarak klemenslerin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çin, her geçen gün artan kapsamlı gücü ile 2025 yılına kadar hedeflenen sanayileşmeyi yakalamış olacak.

Klemensler uzun bir süre daha insanlarla PCB ve cihazlar arasında bağlantıyı sağlayacak. Bu doğrultuda her geçen gün daha yenilikçi ve insan gücünü daha tasarruflu kullanmaya yarayacak ürünler üretiliyor

Özdisan ile olan ilişkilerinizden bahseder misiniz?

Özdisan, yaklaşık 13 yıldır Degson’un yetkili distribütörlerinden biri. 2021 yılından önce Gaosong markalı ürünleri Türkiye pazarına sağlam bir şekilde sundu. Özdisan’ın dinamik ekibi sayesinde Degson, beklenenin üzerinde satış rakamlarına ve iyi bir pazar payına sahip duruma geldi.

Ürün kalitesi, teslimat süresi veya yerelleştirilmiş hizmet olsun, müşteriler tarafından kabul gördü ve üst düzey bir memnuniyet yarattı.

Özdisan sayesinde etkin bir konuma gelen Degson bu özverili ekibe her zaman müteşekkir.

Her iki tarafın kazan-kazan ilişkisi ile pazar payının çok daha yukarılara çıkacağından hiç kuşkumuz yok. Her geçen günderinleşen ikili ilişkiler sayesinde önümüzdeki yıllarda pazara hiç girmediğimiz ve çok fazla söz sahibi olmadığımız alanlarda da ses getirecek çalışmalarımızın olacağına inanıyorum.

Birkaç yıl içinde koyduğumuz hedefler arasında ray tipi klemensler, dairesel konnektörler, heavy duty konektörleri ve ev şarj kitleri en üst sıralarda yer alıyor. Bu konuda Özdisan’ın diğer ürün gamlarında yarattığı farkı yine yaratacağına inanıyoruz.

“Özdisan, yaklaşık 13 yıldır Degson’un yetkili distribütörlerinden biri. 2021 yılından önce Gaosong markalı ürünleri Türkiye pazarına sağlam bir şekilde sundu. Özdisan’ın dinamik ekibi sayesinde Degson, beklenenin üzerinde satış rakamlarına ve iyi bir pazar payına sahip duruma geldi.”

COMPONENTBYOZDİSAN

Inrush Özellikli Röleler

componentbyozdisan

Spor Eğitmenleriniz de Artık “Akıllı”