in ,

Özdisan Elektronik’ten IoT Sektörüne Yönelik Ai-Thinker Hamlesi

Özdisan Elektronik'ten IoT

Özdisan Elektronik, Ai-Thinker firması ile distribütörlük anlaşması imzalayarak IoT sektörüne hitap eden birçok kaynağına WiFi / LoRa ve UWB’de ekledi.

Ai-Thinker, WiFi tarafında Espressif firmasına ait ESP8266 ve ESP32 tabanlı birçok farklı alana hitap eden modüller üretiyor. Bu ürünler gerek anten yapısı gerek bağlantı yapısındaki esneklikler ile tüm WiFi kullanıcılarını hedefliyor.

Bunun yanı sıra Ai-Thinker, dünyanın en büyük LoRa çipleri üretecisi olan Semtech firmasının ürünlerini kullanarak tıpkı WiFi modüllerde olduğu gibi LoRa modülleri üretiyor. Firma böylece gerek dahili anten özellikli gerekse ipex konnektörlü LoRa modülleri ile tüm uzak mesafe haberleşmesi hedefleyen müşterilerine çözüm sağlıyor.

Özellikle kapalı alan konum bulma sektörüne yönelik oldukça popüler olan Decawave firmasına ait DWM1000 serisi ile tamamen endüstriyel modülleri müşterilerine sunuyor. Gerek WiFi, gerek LoRa gerekse de UWB haberleşmesi ile ilgilenen müşteriler için Ai-Thinker’ın tüm ürünleri Özdisan Elektronik stoklarında.

GOSAT-GW Uydusu Geliştirme Sürecine Başlandı

Özdisan Elektronik Üniversitelerin Roket Takımlarına Desteklerini Sürdürüyor