in ,

ÖZDİSAN ELEKTRONİK, SHENZEN HI-LINK FİRMASI İLE DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI İMZALADI

Hi-Link’in ürettiği yüksek teknolojik ve uygun fiyatlı AC – DC güç modülleri, DC-DC güç modülleri, bluetooth modül ve Wi-Fi kontrol ve Router modüllerine artık Özdisan Elektronik güvencesi ve stok çeşitliliğiyle ulaşılabilir. AC – DC ve DC – DC güç modüllerinde 1W-40W aralığında sunulan ürünler birçok uygulamada zaman, yer ve maliyet avantajı sunuyor.

ÖZDİSAN ELEKTRONİK, LONGSYS İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Özdisan Elektronik, 1999 yılında kurulan, NAND flash bellek uygulamaları ve bellek ürünü özelleştirme ve depolama yazılımı geliştirmeye odaklanan teknoloji tabanlı bir marka olan Shenzhen Longsys Electronics Co. Ltd. ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Longsys benzersiz DMS (Tasarım, Modül ve Servis) hizmet sisteminin yardımıyla, dünya çapında yüksek kalitede mükemmel bellek ürünleri sunuyor. Pazar geri bildirimlerini yenilikçi konsept tasarımı ve uygulama çözümleriyle birleştirmeyi amaçlayan Longsys ürünlerine artık Özdisan Elektronik stoklarından da ulaşılacak.

OULONG YENİ FABRİKASINI YAKINDA ÜRETİME ALACAK

Çin’in Zheijang bölgesinin en büyük PCB üreticisi olan Oulong, 800.000 metrekare kapasiteli yeni fabrikasında önümüzdeki Mayıs ayında üretime başlayacak. En son teknolojik makinalarla donatılan fabrikada Multilayer ve HDI PCB’ler üretilecek. Bu yatırımla birlikte Oulong, 2021 yılının sonuna kadar mevcut üretim kapasitesini 5 katına çıkarmayı hedefliyor.

UZAYAN TESLİM SÜRELERİ PLANLAMAYI MECBUR KILIYOR

2020 yılının ilk aylarında başlayan pandemi, birçok sektörde olduğu gibi elektronik sektöründe de önemli sorunlara yol açtı. Özellikle son aylarda yaşanan
fiyat artışları ve temin sürelerinde uzamalarla birlikte pandemi, etkilerini sektörde oldukça yoğun bir şekilde hissettirmeye başladı. TFT ve PCB fiyatlarında
başlayan artışlar yarı iletken komponent ve pasif komponentlere de yayılmaya başladı. Online uygulamalar ve online eğitimde ihtiyaç duyulan mobil cihaz ihtiyaçları üretici firmaların artan talebi karşılayamamasına neden oldu. Özellikle mikroişlemci ve mikro denetleyici ürünlerinde, üretim süreleri 7-8 aylara kadar yükseldi. Başlangıçta geçici olabileceği öngörülen bu durumun 2021 yılının sonuna kadar devam edeceği büyük bir ihtimal olarak gözüküyor. Küçük
ev aletleri, beyaz eşya, televizyon ve otomotiv sektöründe sıkıntıların büyük olabileceği öngörülüyor. Üretim yapan firmaların süreçleri iyi yönetebilmek adına adetli siparişler vermesi kısa vadede sorunun çözülmesini mümkün kılmıyor. Firmaların tasarım yaparken özellikle değiştirilmesi kolay olmayan mikroişlemci ürünlerinde alternatifli ürün onaylamaları çok önemli bir çözüm kaynağı olacaktır.

Türkiye’de en büyük stok ve ürün çeşitliliği ile üretici firmalara destek olan Özdisan Elektronik diğer komponetlerde olduğu gibi mikroişlemci ürünlerinde de Tayvan menşeili üreticisi Nuvoton ile stok planlaması yaparak üreticilere destek vermeye devam ediyor. 8051, Arm Cortex M0 ve Arm Cortex M-4 işlemcilere Özdisan Elektronik stoklarından ulaşabilir. Ayrıca yıllık siparişlerini planlamak isteyen firmalar Özdisan’ın satış ve teknik destek ekibiyle irtibata geçilebilir.

PHILIPS LED DRIVER’LARI ÖZDİSAN ELEKTRONİK STOKLARINDA

Eski adıyla Philips Aydınlatma olan, yazılım, kontroller, armatürler, aydınlatma kaynakları ve modüller de dahil olmak üzere çeşitli çözümler sunan Signify, dünyadaki en büyük aydınlatma şirketleri arasında yer alıyor. LED dönüşümünün her zaman en önde gelen öncüsü ve destekçisi olan Signify LED Driver’ları Özdisan Elektronik stoklarındaki yerini aldı. Signify’ın yeni geliştirdiği ürünlerin büyük bölümü, LED ve bağlantılı aydınlatma teknolojileri tabanlı ürünlerden oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

TEKNOLOJİNİN EN YENİLERİ

SEKTÖREL HABERLER