in ,

Özdisan Elektronik, Nuvoton Ortaklığıyla İşlemci Alışkanlıklarını Değiştiriyor

Özdisan Elektronik

Elektronik alanında Türkiye’nin en büyük malzeme tedarikçilerinden olan Özdisan Elektronik, yeni teknolojileri müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. İşlemci alanında önemli üreticilerden biri olan NUVOTON ile distribütörlük anlaşması imzalayan Özdisan Elektronik, işlemci alışkanlıklarınızı değiştirmeye hazırlanıyor. Türk elektronik sanayinin yakından tanımaya başladığı Nuvoton, alışılagelmiş diğer işlemci markalarına göre oldukça dinamik ve müşteri odaklı bir yapıya sahip.

8051, Cortex M0, Cortex M4, ARM7, ARM9 gibi işlemciler üreten NUVOTON’un 8051 işlemcileri, özellikle maliyet odaklı projelerde tercih ediliyor. Birçok işlemci markasının geçiş yaptığı Cortex M0 ve Cortex M4 işlemciler ise, günümüzde en çok tercih edilen işlemci mimarisidir.

NUVOTON’un 8051 ve Cortex M0, Cortex M4 işlemcileri, Keil ve IAR compiler ile programlanabiliyor. ARM7 ve ARM9 işlemciler ise Linux tabanlı sistemlerde kullanılıyor. NUVOTON’un ses entegreleri ses kayıt, ses oynatma ve sesli komut işlemleri yapabiliyor.

İşlemcilerin en çok teknik destek gerektiren ürünlerden olması; kullanıcıların işlemci değiştirmesi veya yeni bir işlemci ile tasarım yapması noktasında mesafeli yaklaşmalarına neden oluyor. NUVOTON’un teknik destek, doküman ve demo board konusundaki çözümleri kullanıcılara güven veriyor.

Kullanıcılar tüm işlemciler ve birçok uygulama için örnek yazılımları NUVOTON’un internet sitesinden indirebiliyor. NUVOTON’un Türkiye’deki temsilcisi olan Özdisan Elektronik, temsilcisi olduğu markaların teknik desteğini verebilme konusunda oldukça özenli, bu yüzden bünyesindeki 6 kişilik AR-GE ve teknik destek departmanıyla hizmet veriyor. Müşteriyle üretici arasında köprü olmanın yanında kendi tecrübelerini de paylaşarak teknik sorunların daha hızlı çözülebilmesini sağlayabiliyor.

Özdisan Elektronik mühendisleri, Tayvan’da eğitime katılacak

Özdisan Elektronik AR-GE departmanı, NUVOTON ile olan iş birliğini artırmak için eylül ayının ilk haftasında 4 kişilik bir mühendis ekibiyle Tayvan’da bir haftalık eğitim alacak. Bu eğitimde 8051, Cortex M0, Cortex M4 işlemciler ve ses entegreleri ile uygulamalar yapılacak. Özdisan Elektronik, bu tür eğitimler ile müşterilerine hızlı ve güvenilir bir teknik destek hizmeti sağlamayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Intersolar Europe 2018

Satelcom, SEDEC Fuarı’nda Son Teknoloji Ürünlerini Sergiledi