in ,

40 Yıllık Tecrübe ve Sektör Liderliğinin Dijitale Yansıması Ozdisan.com

ALPER ETORUN
ÖZDİSAN ELEKTRONİK
SATIN ALMA VE E-TİCARET MÜDÜRÜ
ALPER ERTORUN

Component Dergisi’nde bugüne kadar e-ticaret ekosisteminin olmazsa olmazlarından ve ozdisan.com online web sitesindeki ürün ve modüllerin içerik ve kabileyetlerinden bahsedilmişti. Bu sayıda ise ozdisan.com’un 1999 yılında kurumsal bir web sitesi olarak başlayan yayın hayatından, 2015 yılı itibari ile Türkiye’nin en büyük online elektronik komponent alışveriş portalına evrilmesi ile ilgili süreçlerden bahsedeceğiz.

40 yıllık tecrübesi ve sektör liderliğiyle Özdisan Elektronik, dijital dönüşüm çağına uyum sağlamak ve müşterileri ile olan networkünü daha nitelikli ve verimli bir hale getirmek için 2014 yılında aldığı karar ile ozdisan.com kurumsal web sitesini, online alışveriş sitesine çevirmiştir. Bu kararın alt yapısında şüphesiz ki konvansiyonel iş modellerinin, her şeyin dijital olduğu bir dünyada “verimlilik” ve “sürdürülebilirlik” kavramlarını karşılayamadığı gerçeği yatmaktadır. Özdisan bu açıdan sektörde dijital dönüşümün öncüsü olduğu gibi, sektörünün de dijitalleşmesinde dolaylı olarak büyük bir rol üstlenerek Türkiye’de elektronik komponent ekosistemindeki işletmelere bir ilham kaynağı olmuştur. Bu durum, iş modellerini “dijitale” çevirebilen şirketler için ve dolayısıyla ülkemiz için gelecekte büyük katma değerler sağlayacaktır.

Kuşkusuz ki, dijital dönüşüm çağını içerisinde rol alan işletme ve ülkeler geleceğin söz sahipleri arasında yer alacaktır. Online alışveriş portalı ozdisan.com, faaliyete girdiği 2015 yılından günümüze kadar büyük ilgi görmüştür. Bunun nedenleri arasında sadece bir alışveriş sitesi mantığında değil Özdisan’ın inovatif düşünce altyapısı ile tasarlanarak ve sektörün ihtiyaçlarını tespit ederek Türkiye’de bir ilk olan birçok modül, hizmet ve içeriği portalında bulundurmasıdır. Akıllı filtreleme ekranları, arama motoru, ürün detay sayfaları, görsel ve datasheetler gibi ürünü tanımlayan özelliklerin yanı sıra muadil-benzer ürünler ve gelecek stok bilgileri gibi özellikler de site kullanıcılarının aradıkları ürüne en hızlı ve en düşük maliyetle ulaşmalarını sağlamış ve bu açıdan hem zaman, hem de maddi tasarruf sağlatmıştır.

ozdisan.com 2016-2019 yılları arasında üye sayısını 10 kat artırmış olup üyelerinin yüzde 20’si yurt dışındaki kullanıcılarından oluşmaktadır. Hali hazırda Türkiye’nin 81 ilinden sipariş alarak teslimatlarını gerçekleştiren ozdisan.com dünyada ise toplamda 165 ülkeden ziyaret alarak 80 ülkeden aldığı siparişleri sorunsuz teslim etmiştir. Zengin stok çeşitlinden oluşan portföyünü “aynı gün kargo”, “sepette anında indirim” gibi avantajlarıyla tüm dünyadaki ziyaretçilerinde 7/24 hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Sonuç olarak konvensiyonel üretim modelleri ve tüketim alışkanlıklarını kökten değişime zorlayan bir dijital dönüşüm çağının içerisindeyiz, Özdisan da bu dijital dönüşüme 40 yıllık tecrübesini ve uzman kadrosu ile inovatif projelerini kullanıcılarına sürekli olarak sunmaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

özdisan

Gerber Programları ve Yetenekleri

Akım Sensörleri