in ,

Melekler Şehri Los Angeles

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli metropollerinden biri. Büyük tema parkları, müzeleri, etkileyici mimari yapıları ve en önemlisi dünyaca ün kazanmış film stüdyolarıyla Los Angeles, her yıl milyonlarca turistin akınına uğruyor. Tanınmış sanatçılarıyla da dikkat çeken şehirde, yerel ve dünyaca ünlü birçok ünlü oyuncu yaşıyor. Şehir, her tür zevke hitap ediyor.

Amerikan Filmlerinin Başkenti Hollywood

Hollywood şehri Los Angeles’in kuzeybatısında yer alıyor. Amerikan filmlerinin başrolü olan şehri, atmosferi ve kendine has kültürü sayesinde her yıl milyonlarca turist ziyaret ediyor. Şehrin en dikkat çekici bölgesiniyse tepenin üzerinde bulunan Hollywood yazısı oluşturuyor. Turistlerin sıklıkla uğradığı bu alanın yanı sıra Beverly Hills, West Holywood, Sunset ve Hollywood Bulvarı da yoğun ilgi görüyor. Ünü herkes tarafından bilinen ve Walk Of Fame olarak adlandırılan kaldırımlar, şehrin en kalabalık yerlerinden biri. Hollywood’un en canlı alanı olan Universal Stüdyoları ise çarpıcı filmlerin canlandığı, eğlenceli bir merkez haline gelmiş.

Eğlenceli Cazibe Merkezi Universal Stüdyoları

Amerika’nın iki büyük şehri Orlando ve Los Angeles’ta bulunan Universal Stüdyoları Parkı, en büyük ve en önemli eğlence merkezlerinin başında geliyor. 7’den 70’e herkese hitap edecek bu keyifli alan, gören herkesi cezbetmeyi başarıyor. Büyüleyici atmosferiyle eğlenceli vakit geçirme ve bol aktivite vaadinde bulunan
parkta, rehber eşliğinde dünyaca ünlü filmlerin çekildiği setleri gezme fırsatına sahipsiniz. Ayrıca Jurassic Park, Simpsons, Transformers ve Shrek gibi bilim kurgu, aksiyon ve animasyonda öne çıkmış filmlere ait gösterileri Universal Studios’da izleyebilirken, filmlerdeki birbirinden eğlenceli sahnelere eşlik etme fırsatı da bulabilirsiniz.

Disneyland’da Çocukluğunuza Geri Dönün

Her yaşın doyasıya eğlenme fırsatı bulacağı Disneyland, Hollywood’a gelindiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Birbirinden keyifli sürprizler sayesinde oldukça keyif alacağınız eğlence merkezinde yaz aylarında büyük çaplı etkinlikler düzenleniyor. Temmuz ve ağustos aylarında Disneyland’i ziyaret etmeyi planlarsanız büyük şenlikler, etkileyici gösteriler, geçit törenleri, eğlenceler ve havai fişek gösterilerine katılabilirsiniz. Disney karakterlerinin de bulunduğu
Disneyland, çocukların eğlenmelerini sağlarken, yetişkinlerinse çocukluk hatıralarını canlandırıyor.

Etkileyici Konser Salonu Walt Disney

Dünyadaki en etkileyici akustik konser salonlarından biri olan Walt Disney Konser Salonu, ziyaretçilerini eşi benzeri bulunmayan bir müzik deneyimine davet ediyor. Walt Disney Konser Salonu ayrıca Los Angeles Filarmoni Orkestrası’nın da her daim ev sahibi. Kıvrımlı ve metal formu sayesinde şehrin en etkileyici yapılardan biri olan salon, orkestra ve seyircileri aynı mekanda buluşturmayı başarıyor. Kültürel referans alanı oluşturmak üzere planlanan salon, tasarımıyla ve müzikal kalitesiyle de dünyada ilk sıralara yerleşiyor. Büyük eserlerin sahnelenmesiyle etkileyici bir alan haline gelen yapı, içine giren herkesi büyülemeyi başarıyor.

Bir Kültür İkonu Griffith Rasathanesi

Griffith Gözlemevi 1935 yılından itibaren rasathane olarak kullanılıyor. İçerisinde büyük halk yıldız evi, bilim müzesi ve halk teleskopunu barındıran Griffith Rasathanesi, kültürel bir ikon haline gelmiş. Los Angeles’ın bilim ve kültür merkezi olacak gözlemevi için yaklaşık 93 milyon dolar harcanmış. Etkinliklerini halka açık yapmasıyla tanınan Griffith Rasathanesi, astronomi sergileri, teleskoplar ve ülkede bulunan üçüncü büyük planetaryum tiyatrosuyla uzun süredir hizmet veriyor.

J. Paul Getty Müzesi

Getty Center ve Getty Villa şeklinde iki kampüsten oluşan J. Paul Getty Müzesi’nin, Getty Center kısmında ortaçağdan günümüze batı eserleri sergileniyor. Getty Villa kısmındaysa Antik Roma ve Antik Yunan döneminden kalma eserler ziyaretçilerle buluşuyor. Amerika’nın en çok ziyaret edilen müzesi olmayı başaran J. Paul Getty, zengin sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nordic NRF52833

Winstar