in ,

Low Power Pir Sensör Artık Quad Element

Low Power

Özdisan Elektronik’in distribütörü olduğu Excelitas markası 2016 yılında çok düşük miktarlarda akım tüketen PYD1698 kodlu sensörü piyasaya sürdü. Bu sensör standart sensörlerin yanı sıra, içerisinde dahili bir hafıza alanı barındırıyor. Bu hafıza alanı ile sensörün çalışma koşullarını belirten kriterler bir defaya mahsus ayarlanarak sensörün stabil bir şekilde çalışması sağlanabiliyor. Ayrıca PYD1698 kodlu sensöre dahil ettikleri “Wake Up Operation Mode” özelliği ile yalnızca sensörün akımının değil sensörün kullanıldığı tüm devrenin akımının azaltılması hedeflendi. Standart hareket sensörü kullanımından farklı olarak PYD1698 sensör için bir kere gerekli ayarlamalar yapılıyor ve tüm devre uyku moduna girerek minimum seviyede akım tüketiyor. Sensör bir hareket algılarsa bağlı olduğu mikroişlemciye bir uyarı (interrupt) sinyali göndererek sistemin çalışmasını sağlıyor. Bu sayede, hareketin az olduğu yerlerde düzenli olarak sensörün algılama aktivitesinin kontrol edilmesine gerek kalmıyor. Bu durum özellikle pilli uygulamalarda kritik önem taşıyor.

Low Power

Tavan armatür uygulamaları için daha geniş görüş açısına sahip Quad element barındıran PYQ15XX serisi, tavan armatür uygulamaları için daha geniş görüş açısına sahip. İçerisinde kullanılan algılama elementi dört adede çıkartılarak yalnızca tek yönlü hareket değil çok yönlü hareket algılamaya da olanak sağlandı.

Low Power

Excelitas ürün geliştirmeye devam ederek 2018 yılında Low Power Pır serisine iki farklı yeni ürün ekledi. Bunlardan bir tanesi çalışma gerilim aralığı genişletilmiş olan PYD15XX serisi hareket sensörü, diğeri ise özellikle tavan uygulamalarında önem arz eden 4 elemanlı (Quad element) olan PYQ15XX serisi hareket sensörüdür. PYD15XX serisi bir önceki seri olan PYD16XX serisinin tüm özelliklerini taşımakla birlikte çalışma gerilimi 1.8V seviyelerine kadar düşürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gentek Templog Go Tek Kullanımlık GSM Sıcaklık Ve Lokasyon Kayıt Cihazı

Nanya, 20NM Dönüşümüne Devam Ediyor