in ,

İstanbulspor Genel Kurulu’nda Türk Futbolunun Efsaneleri Buluştu

İstanbulsporlular Derneği Başkanı Mustafa Yurttaş’ın ev sahipliğinde IL Cortile İstanbul’da gerçekleştirilen İstanbulspor Genel Kurulu’nda Türk futbolunun efsane futbolcuları bir araya geldi. Futbolseverlerin gönlüne taht kuran efsane futbolcular Cemil Turan ve Alpaslan Eratlı için özel hazırlanan belgeselin ön gösteriminin yapıldığı etkinlikte, İstanbulspor A.Ş. Başkanı Ecmel Sarıalioğlu, Beşiktaş Eski Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, Cemil Turan, Alpaslan Eratlı, Yılmaz Urul, Günay Yavaş, Nejat Yavuz Bentürk ve Zorbay Kalkan gibi birçok isim yer aldı.

İstanbulsporlular Derneği Başkanı Mustafa Yurttaş’ın ev sahipliğinde IL Cortile İstanbul’da gerçekleştirilen İstanbulspor Genel Kurulu’nda Türk futbolunun efsane futbolcuları bir araya geldi. İstanbulspor’un yöneticileri ve Türk futboluna adını altın harflerle yazdıran efsane futbolcuların yer aldığı etkinlikte, Sarı Siyahlı camia birlik mesajı verdi. Misafirler, Türk futbolunun iki efsane ismi Cemil Turan ve Alpaslan Eratlı için hazırlanan özel belgeselin ön gösteriminin yapıldığı etkinlikte duygu dolu anlar yaşadı. Pandemi dolayısıyla bir süredir bir araya gelemeyen Sarı Siyahlı camia keyifli dakikalar geçirerek hasret giderdi.

Fenerbahçe ve İstanbulspor’da oynadığı futbol ile Türk futbolunun efsaneleri arasında yer alan Cemil Turan: “Bu tür etkinliklere mümkün olduğu kadar katılmaya özen gösteriyorum. İstanbulsporlular olarak birbirimizi tam manasıyla abi-kardeş olarak görüyoruz. Zaten bir araya gelince hepimizin gözleri parlıyor. İstanbulsporlu camianın birlik ve beraberliğini her zaman korumalıyız. Böyle bir belgeselde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Belgeselleri izlerken gözyaşlarına hakim olamayan Alpaslan Eratlı:“Bu ön gösterimle maziye bir yolculuk yaptık. Hem Fenerbahçe hem de İstanbulspor’daki başarıları bir kez daha yaşamış oldum. Her zaman birlik ve beraberliğiyle de konuşulan İstanbulspor camiasının içerisinde yer almaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

İstanbulsporlular Derneği Başkanı Mustafa Yurttaş: “Sarı Siyahlı camiada aidiyet duygusu ile birbirine bağlılık hiçbir kulüpte olmadığı kadar güçlü. İstanbulspor’a emek vermiş efsane futbolcular ve yöneticiler bugün bir araya geldik. Türk sporunun yaşayan, İstanbulspor’da forma giymiş efsaneleri Cemil Turan ve Alpaslan Eratlı için özel bir belgesel hazırladık. Yeni neslin de bu iki efsaneyi tanıyarak büyümesini istiyoruz. Yakında TV ekranlarından ve derneğimizin Youtube kanalından bu belgeselleri herkes izleyebilecek. İlerleyen süreçte de bir diğer efsanemiz Yılmaz Urul ile ilgili bir belgesel hazırlığımız olacak.” dedi.

Nordic Semiconductor’ün Avrupa ve Ortadoğu Satış Konferansı Gerçekleşti

Elementor #7094