in ,

HF Band Folded Dipol Telsiz Anteni, Satelcom ile Millileştirildi

hf band folded dipol

2020 yılı ocak ayından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Teknopark Binasında (BÜDOTEK) Ar-Ge çalışmalarını %80 mühendis kadrosu ile yürüten Satelcom; bilgisayar, yazılım, elektronik, makine, RF haberleşme ve kontrol-otomasyon mühendis kadrolarıyla ülkemizin millileşme ve yerlileşme adımlarında önemli aşamalar kaydetmeye devam ediyor.

hf band folded dipol

Aselsan ve Satelcom’un birlikte yürüttüğü “HF Band Folded Dipol Telsiz Anteni” Ar-Ge çalışmalarında önemli gelişmeler kaydedilerek son aşamaya gelindi. Satelcom üzerinden millileştirilen askeri sistemlerde kullanılan ve ihracat lisansına tabi “HF Geniş Bant Dipol Anten”, yerli üretim olarak ülkemize kazandırılarak, ilk prototipi Ankara ile KKTC arasında denendi ve testleri başarıyla geçti.

12inç Ka-Bant Uydu Anten Sistemi’nin AR-GE Çalışmaları Devam Ediyor

Satelcom’un İnsansız Hava Araçları (İHA)’nın uydu üzerinden yer birimi haberleşmesi için, TAI iştirakı olan CTECH firması için geliştirdiği “12inç Ka-Bant Uydu Anten Sistemi”nin AR-GE çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma ile birlikte savunma sanayinde üretilen bütün İHA ve SİHA’larda yerli ve milli ürün kullanılacak ve ülkemize önemli bir katkı sağlayacak.

Teknolojinin En İyileri

Sektörel Haberler