in ,

Hedef İhracatı Üç Katına Çıkarmak

ÖZDİSAN ELEKTRONİK İHRACAT MÜDÜRÜ FİLİZ BAYCAN

Ülkelerin ekonomik kalkınmaları büyük ölçüde ihracatta sergiledikleri performansa bağlı olarak şekilleniyor. Özellikle uluslararası pazarlarda rekabet koşullarının zorlaşması, ülkelerin ihracatlarını geliştirmek adına daha farklı stratejiler geliştirmelerini zorunlu hale getirdi.

Özdisan Elektronik de, global bir distribütör olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Özdisan, e-ticaret faaliyetlerinin verdiği ivmeyle her gün yurtdışından çok sayıda B2B ve B2C talep ile karşılaşıyor. Son 1 yıl içinde 160 ülkeden sorgulanarak, 2017 yılının ilk yarısında 37 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

İthalat-İhracat birimi faaliyetleri içinde devam eden yurtdışı satış faaliyetleri, 2016 yılı itibariyle yeni bir yapılanma kararı ile ihracatın ithalat departmanından ayrılması sonucunda ihracat birimi bünyesinde devam etmeye başladı. İhracat Departmanı, içinde barındırdığı satış mühendisleri, satış destek personelleri ve satış müdürü ile yeni pazarlar, yeni müşteriler arayışına hız kattı.

Mevcut yapıda, genç ve öğrenme gayreti içindeki ekip çalışmalarını; 

– Proje satış müşteriler,
– Trader tabir edilen al-sat faaliyetindeki müşteri taleplerini karşılama,
– Yurtdışı şube destek şeklinde sürdürmektedir.

DMY Grup firmasıyla sağlanan sinerjiyle yurtdışında PCB-dizgi üretimi ve güvenlik uygulamaları başta olmak üzere TFT Panel kullanımına yönelik başarılı onay süreçleri sonunda global bir üretici olarak müşteri portföylerini her geçen gün genişletiyor.

Ortadoğu’da Tahran ofisinin kurulmasıyla hızlanan İran satışlarına, Birleşik Arap Emirlikleri dizgi çalışmaları da eklendi. Özdisan, Mısır’da başlayan pazar araştırmaları ve potansiyel müşterilerden gelen olumlu yaklaşımların verdiği motivasyon ve çalışma azmiyle 2017 yılında mevcut ihracatını üç katına çıkarma hedefine her geçen gün yaklaşıyor.

Elektronik Kart Dizgisinde Farkındalık

Geleceğin Akıllı Evleri