in ,

Fiyat İstikrarının Sağlanması Üretimi Destekliyor

özdisan
SENA YILMAZ
ÖZDİSAN ELEKTRONİK İTHALAT VE LOJİSTİK MÜDÜRÜ

Her alanda olduğu gibi elektronik pazarında da başarılı olabilmenin yolu istikrarlı olmaktan geçiyor. İstikrarın olmadığı durumlarda gelen başarı genellikle tesadüflere bağlı olarak gelişiyor. Ekonomik ve sosyal istikrarın sağlanabilmesi için olmazsa olmaz bir koşul olan fiyat istikrarı, yüksek enflasyonun yarattığı belirsizliğin ortadan kalkmasına yardımcı olarak sürdürülebilir ekonomik büyümeye ve ekonomik feraha katkıda bulunuyor. Fiyat istikrarının sağlandığı bir ortamda büyüme potansiyeli de artış göstermiş oluyor. Dışa bağımlı bir ülke konumunda olduğumuz elektronik üretimlerde, fiyat istikrarın sağlanması önemli bir gündem maddesi haline geliyor. Ürünleri oluşturacak elektronik parçaların ülkemize getirilmesinde en önemli kriterlerin başında ithalatı yapılacak ürünlerde fiyat istikrarının sağlanması yer alıyor. Ülkemizde son yıllarda dövizin aşırı yükselmesi nedeniyle, dışa bağımlı olarak yapılabilen üretimlerde, ana girdi maliyetini oluşturan parçaların maliyetlerinin dengede tutulması, dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında geliyor.

ÖZDİSAN

“Fiyat istikrarının sağlandığı bir ortamda büyüme potansiyeli artış gösterir”

Özdisan Elektronik üreticilerin maliyetlerini azaltma konusundaki özverili çalışmalarına devam ediyor. Malzeme ithalat maliyetini belli bir seviyede tutarak, yerel üreticilerin üretim planlamalarına ve kararlılıklarına katkı sağlayan bir sistemle çalışıyor.

Özdisan, malzeme üreticilerinden, depoya hatta müşteri adresine sevk ile son bulan tedarik zincirinin en önemli halkası olan ithalat ve satın alma sürecinde fiyat istikrarını sağlamak için önemli  girişimlerde bulunuyor. 

•Planlanmış siparişler vererek, malzeme üretimlerinde yaşanan beklenmedik lokasyonların yol açtığı sıkıntıları en aza indiriyor.
•Düzenli fiyat araştırmaları ile market fiyatları hakkında güncel bilgilere ulaşıyor,
•Müşterilerin kullandığı ortak malzeme listesi oluşturup, üreticilerle daha güçlü pazarlık şansı buluyor,
•Havayolu ve lojistik firmalar ile görüşüp, yıllık navlun anlaşmaları ile yapılacak ithalat, nakliye ve gümrük maliyet oranlarını belli bir ölçüde tutuyor.

“Malzeme ithalat maliyetini belli bir seviyede tutarak, yerel üreticilerin üretim planlamalarına ve karlılıklarına katkı sağlayan bir sistemle çalışıyoruz.”

ÖZDİSAN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ÖZDSAN

İhracat Artısı, Ekonomideki Büyümeyi Tetikliyor

ÖZDİSAN

LED Teknolojilerinin Kullanım Alanları Genişliyor