in ,

EXCELITAS LOW POWER HAREKET SENSÖRÜ PYD1698

PYD1698 Low Power PIR sensör, tamamıyla düşük güç tüketimi üzerine tasarlanmış bir smart sensördür. PYD1698 sensörün en önemliözelliği wakeup interrupt modda çalışabilmesidir. Böylece geleneksel yöntemlerin aksine sürekli sensörü kontrol etmek yerine, bir kere set ettikten sonra ürün yalnızca hareket görünce çıkış veriyor. İçerisindemevcut olan setup registeri sayesinde belirlenen parametreler sensör içerisine yazılıyor. Yine aynı register kullanılarak birçok özellik set edilebiliyor.

Bu özelliklerden bir tanesi de mesafe özelliğidir. Internal registerda bulunan treshold değeri ile sensörün görme mesafesi ayarlanabilir. Dahili sıcaklık sensörü ile ortam sıcaklığı algılanabilir. Sensör çalışma gerilimi 2.5 V – 3.6 V aralığında, çalışma akımı ise 3uA’dır. (3V besleme geriliminde).

Özdisan Elektronik AR-GE destek ekibi kullanışlı bir geliştirme kiti tasarlayarak, sensörü kullananların kısa zamanda teknik özellikleri tanımasını, test etmesini ve kendi sistemlerine adapte etmesini amaçlamıştır.PYD1698 DEMOBOARD kodu
ile satın alınabilecek bu bordun üzerinde; Excelitas PYD1698 sensör dışında, 3 adet 3528 LED, lens, ELAN EM78F734N MCU ve bir adet CR2032 pil mevcuttur. Devrenin hareket yokken tükettiği akım 4.8 uA’dır. Bu da 220 mAh bir Cr2032 pil ile teorik olarak beklemede 5 senelik bir pil ömrü sağlamaktadır. Demo kitin çalışma prensibi, daha önceden içerisine set ettiğimiz değerler doğrultusunda bir hareket algılar ise üzerinde bulunan LED’leri belli bir süre yakmaktır. Özdisan AR- GE destek ekibi, gerçek uygulama yapan üreticilerin AR-GE personeli ile gerekli C kodları, şematiği ve teknik bilgileri paylaşmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için ts@ozdisan.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

DFA35/DC35/DC35-PE RAY TİPİ KLEMENS VE KISA DEVRE ELEMANLARI

WINSTAR LCD MODÜLLERDE BACKLIGHT LED PARLAKLIĞI ARTTI