ÖZDİSAN
in

En Başarılı Uygulayıcı Kuruluş İTÜ Çekirdek

TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında üç yıldır girişimcilerin başvurularını kabul eden İTÜ Çekirdek, 2017 yılında BİGG kapsamında verdiği desteklerle, en fazla girişimcinin desteklenmesini sağlayan kurum oldu.

Dünyanın en iyi 18, Avrupa’nın en iyi 8. Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek, 2012 yılından bu yana erken aşama girişimcilere sağladığı 7/24 açık ofis, mentor, seminer ve yatırımcı destekleriyle girişimcilik ekosistemine katkı sunmaya devam ediyor. TÜBİTAK’ın BİGG Programı kapsamında üç yıldır girişimcilerin başvurularını kabul eden İTÜ Çekirdek, 2017 yılında seçtiği 62 girişimin destek almasıyla en başarılı uygulayıcı kuruluş oldu. Seçilen girişimcilere yıl içinde toplam 9.300.000 TL fon sağlandı.

İTÜ Çekirdek, 2017 yılında aldığı 11.000’nin üstünde başvuru arasından 785 iş fikrini TÜBİTAK BİGG süreci içinde değerlendirdi. Sürece dâhil edilen BİGG İTÜ Çekirdek girişimcileri İTÜ Çekirdek kapsamında düzenlenen seminerlere katılarak, TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerinden faydalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

LED Ampuller, 570 Milyon Tonluk Karbondioksit Salınımının Önüne Geçti

TÜBİTAK’tan 8 Teknoloji Transfer Ofisine 8 Milyon Lira Destek