in ,

ELEKTRONİK KART DİZGİSİNDE FARKINDALIK

ÖZDİSAN ELEKTRONİK KART DİZGİ DEPARTMAN MÜDÜR LEVENT OKUR

Dünyada elektronik sanayi hızla büyüyen ve gelişen bir yapıya sahip. Elektronik sektörü, günümüzde tek başına bir sektör olmaktan çıkıp, diğer sektörleri de geliştiren, üretim ve verimliliği artıran bir sanayi dalına dönüştü. Türkiye’de, elektrik ve elektronik sanayilerinin geçmişi çok uzun olmasa da özellikle son yıllarda sektörde hızlı bir yol alındı. Bununla birlikte dünyadaki gelişim trendine ayak uydurmanın ancak planlı bir gelişme, uygun altyapı ve teknolojik yatırımlar ile mümkün olabileceği aşikar.

Özdisan Elektronik de yatırımlarıyla sektörde farkındalık yaratan bir firma durumunda.

3.500.000’ün üzerine PCBA üretimi
Özdisan Elektronik’in bünyesinde yer alan PCBA departmanı, 400’e yakın müşterisine 2000 farklı PCB (baskılı devre kartı) ve 3.500.000’ün üzerinde PCBA (dizgisi tamamlanmış baskılı devre kartı) üretimi ile hizmet veriyor. Dizgi firmalarında son yıllarda yapılan teknolojik yatırımlarla çıtasını daha da yükselten Özdisan Elektronik kurumsal firmalarla işbirliği geliştirmeye başladı. Savunma Sanayi (Aselsan, Roketsan, Netaş, Savronik, Makel vb) çalışmalarına Assan Elektronik firması ile başlayan Özdisan Elektronik, EMS Elektronik firmasıyla savunma sanayi çalışmalarını devam ettiriyor.

Dizgi faaliyetlerini sadece kart dizgi olarak değil devre içi testleri, flying probe (fikstürsüz test) ve fonksiyonel testlerle de destekleyen grup firmaları, teknolojik yatırımların yanında çalışanlarının eğitimine de büyük önem veriyor. Elektronik üretimin olmazsa olmazı olan 5S ,ESD, IPC600,IPC610 ve J-STD-001 eğitimlerini kendi eğitimcileri ile gerçekleştiren grup dizgi firmaları, sürekli gelişme programı çerçevesinde de çalışanlarının eğitim alacakları bir eğitim departmanının oluşumu için çalışmalarını devam ettiriyor.

Dizgi tesislerinde izlenebilirlik yazılımı
Günümüz koşullarında firmaların en önemli önceliklerinden olan verimliliğin arttırılması için, kullanılan sistemlerin verimlilik analizi, geçmişe yönelik üretim kayıtları, arıza takibi, periyodik bakım gibi ihtiyaçlara farklı ortamlarda (web, ofis gibi) cevap veriyor olması hedefleniyor. Bu anlamda Özdisan Elektronik, kalite, takip ve standartlaşma hedefleyen tüm dizgi tesislerinde izlenebilirlik yazılımını kullanıyor. Ayrıca müşterilerinin bilgi güvenliğine büyük önem veren dizgi firmaları, tesis güvenlik belgesi çalışmalarını da tamamlamak üzere. Özdisan Elektronik’in öncelikli hedefi, müşterilerine kaliteli, uygun maliyetli ve zamanında üretimler yaptırtmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BÜYÜME STRATEJİLERİ,AR-GE YATIRIMLARIYLA DESTEKLENMELİ

HEDEF İHRACATI ÜÇ KATINA ÇIKARMAK