in ,

Ecole St. Pierre Hotel

Ecole St. Pierre Hotel, antik dönemden beri var olan, dünya tarihindeki önemli medeniyetlere ve hikayelere ev sahipliği yapmış Galata’da, tarihin içinden eşsiz bir deneyim sunmak için kapılarını açtı!

Ecole St. Pierre Hotel; tarihinden aldığı ilhamı modern bakış açısıyla harmanlayarak, misafirlerine unutulmayacak bir konaklama deneyimi yaşatıyor.

İstanbul’un kalbinde tüm tarihe tanıklık etmiş, şık atmosfer ve zarafet yaklaşımını misafirlerine sofistike bir konaklama deneyimi ile sunan Ecole St. Pierre Hotel hizmete başladı. 19. yüzyılda bir Fransız okuluna da ev sahipliği yapmış yapı, tarihin eşsiz atmosferinin tam ortasında, avlusundan odalarına, restoranından komşu yapılarına kadar Galata’nın var olduğu süre boyunca geçirdiği tüm izleri taşıyor. Misafirlerini büyülü bir yolculuğa çıkartan Ecole St. Pierre Hotel şehrin kalbindeki konumuyla hem izole hem de güvenilir bir konaklama deneyimini misafirlerine vadediyor.

compenent 8.sayı
component 18.sayı

Ecole St. Pierre Hotel binası, tarihi Fransız okulu Colleges des Freres St. Pierre’e ev sahipliği yaptığı dönemin tüm anılarını ve dokularını günümüze kadar taşıyor, 443 yılında Cenevizliler tarafından yapılan surların kalıntılarını da koruyarak neo-klasik ve neo-barok detayları ile büyüleyici bir atmosferde unutulmayacak bir hizmet sunuyor. Ecole St. Pierre Hotel misafirlerine yalnızca büyülü bir deneyim yaşatmakla kalmayıp modern bir bakış açısıyla geçmişi günümüzle buluşturuyor, lüks bir konaklama ve servis anlayışı ile hizmet veriyor. Butik lüks konseptiyle otel, 20-60 metrekare arasında, avlu manzaralı ve geniş teraslı süitler olarak değişiklik gösteren 17 odalık kapasitesiyle yaşam buluyor. Geniş, ferah ve Galata’nın tarihini buram buram hissettiren odalarda misafirlerin her türlü konforunu karşılamak için düşünülmüş ufak detaylar bulunuyor. Tarihi binanın içerisinde ve avlusunda, birbirinden iddialı İtalyan lezzetleri sunan IL Cortile Ristorante Pizzeria hizmet veriyor. İtalyan mutfağının klasik tatlarını büyük bir özen ve tazelik ile sofraya taşıyan IL Cortile İstanbul geniş menüsü ve güzel sunumları ile her anlamda tatmin edici bir servis sunuyor ve konuklarına keyifli anlar vadediyor.

component 18.sayı
component 18.sayı

Birçok medeniyete tanıklık etmiş, İstanbul’un ve tarihin tam merkezinde bulunan Ecole St. Pierre Hotel, tarih ve kültür mozaiğini harmanlamasının yanı sıra sunduğu sanat ve gastronomik deneyimleri ile Galata’ya eşi benzeri görülmemiş bir konaklama deneyimi getiriyor. Bulunduğu konum itibariyle, Ecole St. Pierre Hotel Galata’nın mistik, eksantrik, bohem ve sanat dolu ruhunu gerek teras süitinden görünen eşsiz Galata Kulesi manzarası ile gerek çevresinde yer alan sergiler ve kültürel aktiviteleri ile gerekse avlusunda bulunan İtalyan mutfağı esintili IL Cortile İstanbul ile misafirlerine en iyi şekilde yansıtıyor. Otelin tasarımcıları kitchen-ist, tarihi yapıyı bozmadan oluşturdukları konsept doğrultusunda, oda planlaması ve yerleşimlerini tekrar ele aldılar

Ecole st. Pierre Hotel, tarih ve kültür mozaiğini harmanlamasının yanı sıra sunduğu sanat ve gastronomik deneyimleri ile Galata’ya eşi benzeri görülmemiş bir konaklama deneyimi getiriyor.

Koridorlarında, avlusunda, odalarında gezindikçe kulaklara tarihten hikayeler fısıldayan Ecole St. Pierre Hotel manzarası, lokasyonu, havası, kokusu ve yaşanmışlıklarıyla bir otelden çok daha fazlasını sunuyor. Misafirlerine tarihle aynı odayı paylaşırken, eşi benzeri görüşmemiş misafirperverliği ve ince düşünülmüş detayları ile konaklama deneyimi yaşatacağının sözünü veren Ecole St. Pierre Hotel heyecanla tüm konuklarını bekliyor.

component 18.sayı

FUTBOLA BAKIŞ AÇIMIZ GENÇLERE ÖNEM VERMEK

component 18.sayı

Nintendo Switch Oled