in ,

E-TİCARET GÜCÜNÜ ARTTIRMAYA DEVAM EDİYOR

İnternet kullanıcılarının sayısı tüm dünyada hızla artarken, e-ticaret sektörü de son 10 yılda 10 kattan fazla büyüme gösterdi. We Are Social ve Hootsuite tarafından yayınlanan “Digital in 2017 Global Overview” raporuna göre, 2017 yılı itibariyle dünya nüfusunun %50’si yani yaklaşık 4 milyar insan, internet kullanıcısı haline geldi. 2016 yılında ise internet üzerinden yapılan ticaretin değeri 1.915 trilyon USD olarak rapor edildi. Alıcılara ve ürünlerini hedef pazarlarla buluşturmak isteyen firmalara sağladığı avantajlarla gücünü her geçen gün artıran e-ticaret, günümüzde neredeyse bütün sektörlerin tercih ettiği bir satış platformu haline geldi. Talep ve arz tarafındaki dinamikler de e-ticaretteki artış beklentisini destekler nitelikte seyrediyor. 2016 yılı itibariyle 1.6 trilyon dolarlık e-ticaret işlem hacminin 2020’de 3 trilyon dolara ulaşacağı öngörüsü de e-ticarete olan yatırımların kaçınılmazlığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

E-TİCARET HIZ AVANTAJI SAĞLIYOR

E-ticaretin en önemli avantajı; zamanın hiçbir şeye yetmediği çağımızda, işleri mümkün olan
en hızlı şekilde yapmaya destek olması. Özellikle çok hızlı bir şekilde gelişen ve işlerin bir an olsun durmadığı elektronik sektöründe zamana herhangi bir değer biçilmesi mümkün değil. Kullandığımız birçok elektronik eşya çok kısa bir sürede üst versiyonuyla yer değiştiriyor, kendini yenilemeyen firmalar rekabet koşullarıyla baş edemeyerek kaybolup gidiyor. Pazarda liderliği ele geçiren firmalar ise yenilikçi özellikleriyle öne çıkan ve AR-GE çalışmalarında hızlı olanlar.

KOBİ’LER İÇİN EŞİT ŞARTTA REKABET İMKANI

E-ticaret KOBİ’lerin günümüzün rekabet koşullarında hayatta kalmalarına da yardımcı oluyor. Ülkemizde toplam istihdamın yaklaşık %55’ini ekonomiye kazandıran KOBİ’ler, ne yazık ki olumsuzluklar içinde rekabet ettiği büyük işletmelerle eşit şartlarda piyasaya giremiyor.
Yeni ekonominin temel aracı olan e-ticaret ise, KOBİ’lerle büyük işletmeler arasındaki bu ayrımı ortadan kaldırıyor. İki grubun eşit şartlarda rekabet edebilecekleri bir alan sunmuş oluyor.

OZDİSAN.COM’DA STOKLARDAN HIZLI TESLİMAT AVANTAJI

Hızın üreticiler açısından önemini bilen Özdisan, ozdisan.com’u hizmete açarak elektroniğin temel dinamiği olan komponentlerde sektördeki büyük bir açığı kapatmış oldu. Kurulan sistem kullanıcıların komponent tedariği sırasında harcadıkları
zamanı minimum seviyeye indirerek, iş yüklerini azaltıyor. Ürünlerin stoklanma avantajıyla hızlı teslimatlar gerçekleştirerek destek sunan platform, yurt dışındaki sistemlerin adet bazlı fiyat sunmasının aksine, sepet tutarına göre tüm ürünlere %30’a varan indirim imkanı sunuyor. Siparişlerinin hazırlanma sürecinden teslim edilme süreçlerine kadar her aşamada bilgilendiren sistem, üretici firmaların iş süreçlerini hızlandırarak pazardaki etkinliklerinin artışına katkıda bulunuyor. 160 farklı ülkeden ziyaretçi girişi yapılan ozdisan.com, Türkiye’de her 10 ilin 9’una, dünyada ise 40’a yakın ülkeye teslimat gerçekleştiriyor.

OZDİSAN.COM AKILLI ARAMA MODÜLLERİ TEDARİK SÜRECİNİ KISALTIYOR

Komponent sektöründe yaşanan tedarik problemlerine çözüm olması adına kurulan ozdisan.com, aynı zamanda elektronik bir ansiklopedi gibi hizmet vererek, kullanıcıların ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmelerine ve ürünleri karşılaştırabilmelerine olanak sağlıyor. Akıllı arama modülleri için kurgulanan algoritmalar sayesinde kullanıcılar aradıkları komponentleri hızlıca bulabiliyor. Ürün odaklı filtreleme özelliği sayesinde komponent gruplarına tek tıkla ulaşabilen platformda, ürünlerin teknik verilerini ve görsellerini inceleyip hızlıca seçim yapmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

SOĞUTUCU İLE VERİMLİLİK ARTIYOR

LED GERÇEKLERİ