in ,

Aydınlatma Sektörü, İstanbullight Fuarı’nda Bir Araya Geliyor

Aydınlatma sektörünün buluşma noktası olması planlanan İstanbulLight, bu sene 21 – 24 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Türkiye aydınlatma sektörünü, İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi çatısı altında birleştiren dünyanın en büyük fuar şirketlerinden biri olan UBM tarafından düzenlenen fuara 100 bini aşkın ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Sektörün tüm unsurları bir arada
Marmara Fuarcılık’ın 2007 yılından bu yana düzenlediği Led&Lighting fuarını UBM’nin satın almasıyla ortaya çıkan İstanbulLight’ın kapsamına bu sene, aydınlatma ve LED teknolojilerinin yanı sıra; dekoratif aydınlatma, bina otomasyon sistemleri, elektrik malzeme ve ekipmanları ile birlikte aydınlatma tasarımcılığı da dahil edilerek aydınlatma sektörünün tüm unsurları bir araya getirildi. 15.000 m2 alanda düzenlenecek olan, 10. IstanbulLight Fuarı, 200’ü aşkın katılımcı firma ve özel sektör temsilcilerinden, kamu sektörü yetkililerine, akademisyenlerden, öğrencilere kadar sektörün tüm bileşenlerinden oluşan 100 binin üzerinde ziyaretçiyi hedefliyor. Fuar, akademisyenlerin ve sektör profesyonellerinin yer alacağı seminerlerden inovasyon temalı yarışmalara, aydınlatma tasarımcılarının buluşacağı oturumlardan sanat temalı etkinliklere, üniversite platformundan kariyer köşesine uzanan zengin bir içeriğe sahip olacak.

LED pazarı, yüzde 25.5 büyüyecek

Son yıllarda hızla artan LED altyapısını yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında, özellikle sokak aydınlatmalarında büyük bir dönüşüm süreci yaşanıyor. Bu sayede de tüm ülke genelinde hatırı sayılır bir enerji tasarrufu sağlanması planlanıyor. Devletin de dış mekan uygulama projeleri ve teşvikleriyle sağladığı destekler dönüşüm sürecini hızlandırıyor. LED pazarında yapılan son araştırmalara göre 2022 yılına kadar her segmentte büyüme gerçekleşeceğini ön gördüklerini dile getiren İstanbulLight Marka Direktörü Engin Er; “Beyaz eşyadan cep telefonlarına kadar birçok alanda kullanılan LED ürünler, enerji verimliği politikaları ile birleşince önümüzdeki dönemin LED bileşen pazarına yönelik en yüksek büyüme oranını yakalaması ve hacim büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. En son verilere göre önümüzdeki 2022 yılına kadar pazarın yüzde 25.5’lik bir büyüme oranı göstermesini öngörüyoruz. 2016 yılında LED ürün gelirleri 19 milyon dolarlık bir paya sahipken, bu rakamın 2022 yılında 102 milyon dolar olması bekleniyor.
Bu Türkiye’nin LED pazarındaki potansiyelini gözler önüne seriyor. Bu öngörüler ışığında İstanbulLight olarak LED’deki en son teknolojileri ve yenilikçi ürünleri fuarımıza taşıyoruz. Aydınlatma sektöründe en son geliştirilen inovatif ürünleri inovasyon alanında; sektöre ilişkin fütüristik yaklaşımları da trend alanında hedef pazarlarla buluşturacağız” dedi.

Her yıl eylül ayında tüm aydınlatma sektörünü bir araya getirecek olan IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi, güçlü vizyonu ile tüm sektörün nabzını tutuyor.

Katılımcı Profili

• LED Üreticileri, İthalatçıları, İhracatçıları

• LED Komponent Üreticileri,

• Elektrik Malzemeleri Firmaları

• Aydınlatma Aksesuar Firmaları

• Dekoratif Aydınlatma Firmaları

• Elektrik Proje ve Mühendislik Firmaları

• Serfifika ve Danışmanlık Hizmeti Veren Firmalar

• Toptancı/Distribütör ve Parekende Firmaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İnsanlığa Meydan Okuyacak Teknoloji: Yapay Zeka

Su Altında Macera